Sprzęt survivalowy, który może się przydać

sprzęt survival

Koncepcja „szkoły przetrwania” ma nieco kiepską znajomość pośród ogółu społeczeństwa. Jeżeli zacznie się mówić o survivalu, większość ludzi wyobraża sobie momentalnie kogoś z programu telewizyjnego, jedzącego robaki byłego komandosa. Tymczasem powinni kojarzyć survival raczej z umiejętnością radzenia sobie w sytuacji niekorzystnej, nie tylko podczas lądowania w dżungli. Podstawą takiego podejścia jest zaś przygotowanie. Dlatego istotny będzie zlepek dwóch słów: wyposażenie survival.

Nie tylko prepersi. Troszeczkę o społeczności

Przygotowywanie się na najgorsze od razu budzi skojarzenia z amerykańskimi prepersami. Ludzie szykujący się na ogólnoświatowy kataklizm to jednak tylko część całej społeczności survivalowców, niekoniecznie ta największa. Czym więc zajmują się adepci sztuki przetrwania i jakie artykuły przetrwanie zapewniają?

Te dające większe szanse posiadaczowi, rzecz jasna. Podstawą są dobre ubrania, nóż, apteczka. Rzeczy, które raczej nie kojarzą się jakoś konkretnie jako sprzęt survivalowy. Większość ludzi ma je w domu. Kwestią jest raczej ich jakość i umiejętność obsługi.

Dobrym przykładem jest tutaj nóż i apteczka. Ten pierwszy występuje w wielu wariantach. Od razu budzą się skojarzenia z pewną postacią, graną przez znanego aktora o włoskim pochodzeniu. Niemniej jest różnica między kozikiem do obierania ziemniaków a taktycznym ostrzem z dobrej stali. Jako wyposażenie survival uznawać będzie ten drugi za lepszy. Co do apteczki sprawa jest jeszcze prostsza. Większość domów ma ją niekompletną, zapewne nieprzygotowaną do szybkiego przeniesienia. O ileż lepiej byłoby mieć na podorędziu zestaw wojskowy.

Artykuły przetrwanie gwarantujące

Warto mieć w domu te najpotrzebniejsze rzeczy. Dbać o ich sprawność i uzupełniać braki. Kupowanie jedzenia o długiej dacie przydatności, czy założenie samowystarczalnego ogrodu warzywnego to też niezły pomysł.

Nie trzeba być adeptem sztuki przetrwania, żeby to robić. Jeżeli jednak jest się osobą zainteresowaną tego typu rekreacją, warto zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt survivalowy. Dzięki temu zwiększy się swoje szanse na przeżycie.

Przykładowe artykuły survivalowe zobaczysz tu: https://naprzelaj.com.pl/5-survival-przetrwanie