Adwokat alimenty Wrocław – jak skutecznie walczyć

alimenty

Alimenty to pieniądze należne wszystkim dzieciom. Może nie każdy rodzic ma ochotę na to, aby kontaktować się z drugą stroną, ale dla dobra swoich dzieci należy to zrobić. Jeżeli ktoś nie zamierza samodzielnie walczyć o te dodatkowe fundusze potrzebne do utrzymania pociech, to przyda mu się dobry prawnik alimenty Wrocław. Jak walczyć o alimenty, aby dopiąć swego celu?

Prawnik alimenty Wrocław – od czego zacząć?

Każdy adwokat alimenty Wrocław na pewno zada pytanie odnośnie tego, czy rodzice dogadali się jakoś w kwestii płacenia na dziecko. Jeżeli tak jest, to sprawa jest zdecydowanie ułatwiona. Jeżeli jedna ze stron nic nie mówiła, a druga nie podjęła nawet negocjacji, to od tego w pierwszej kolejności należy zacząć.

Takim negocjatorem może zostać właśnie prawnik alimenty Wrocław, który wyjdzie z propozycją do drugiej strony. Warto z osobą, która ma owe alimenty płacić spotkać się na neutralnym gruncie. Może to być nawet kancelaria prawnicza. Jeżeli obydwie strony przy pomocy adwokata dojdą do porozumienia, to do sądu wystarczy tylko skierować pismo o zawarcie ugody.

Dzięki temu istnieje większa szansa na to, że spotkanie odbędzie się szybciej, a do tego będzie ono trwać bardzo krótko. Jeżeli takie negocjacje nie pomogą, to czas na to, aby założyć sprawę w sądzie rodzinnym.

Walka w sądzie

Każdy adwokat alimenty Wrocław wie jak przygotować się do sprawy. Już w pierwszym piśmie skierowanym do sądu potrzebna będzie kwota o jaką wnioskuje jedna ze stron na dziecko/dzieci. Musi to być realna kwota, ponieważ takie kwestie sąd podczas orzekania wyroku weźmie pod uwagę.

Dobry prawnik pomoże przygotować swoim klientom listę wydatków, jakie należy wziąć pod uwagę, podczas spisywania już pierwszego pisma. Ciekawym przypadkiem jest ukrywanie dochodów przez stronę pozwaną. Jak pokazuje praktyka – robi tak wielu rodziców, którzy nie chcą płacić wysokich alimentów.

W takim wypadku warto postarać się o świadków, którzy będą gotowi pod przysięgą zeznać, że osoba pozwana zarabia zdecydowanie więcej. Można też postarać się o inne dowody, jak chociażby fotografie, które będą dowodem na to, że ktoś fałszuje swoje zarobki.

Więcej przeczytasz na stronie: https://kancelariagmerek.pl/adwokat-prawnik-alimenty-wroclaw/