Gdzie kupić karabińczyki do toreb

karabińczyki

Karabińczyk to element stosowany nie tylko we wspinaczce, chociaż tak się kojarzy. Karabińczyki stosowane są również w produkcji elementów biżuteryjnych, gadżetów (np. breloczków) czy toreb i plecaków. Karabińczyki do toreb mogą pełnić podwójną rolę — z jednej strony mogą być elementem dekoracyjnym, z drugiej po prostu mocować pasek do torebki. Wybierając karabińczyk do paska torby, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, przede wszystkim na szerokość ich uszów. Wynika to z faktu, że musi on dobrze pasować do szerokości taśmy uchwytu. Jeśli będzie za wąski, to taśma się nie zmieści, jeśli zbyt szeroki to będzie się ona marszczyć i przekręcać.

Karabińczyki do toreb – materiały do produkcji

Karabińczyki do toreb mogą być robione z tworzyw sztucznych lub metalu. Dodatkowo metalowe karabińczyki pokrywa się różnokolorowymi powłokami galwanicznymi. Ze względu na fakt, że karabińczyk do paska torby musi pasować do torby czy torebki, jest to bardzo ważna kwestia.

Wybierać możemy spośród karabińczyków w kolorze złotym, srebrnym, czarnym i wielu innych. Wybór zależy od stylu, w jakim będzie nasza torba. Karabińczyki dobierać musimy również pod kątem zastosowania torby, głównie jej wielkości i masy, jaka będzie w niej przenoszona. Duża torba, dedykowana ciężkim przedmiotom powinna być wyposażona w karabińczyk do paska torby wykonany z metalu, mniejsze torebki mogą mieć karabińczyki plastikowe.

Rodzaje karabińczyków dostępne w sklepach

Na rynku dostępne są różne rodzaje karabińczyków. Poza tymi standardowymi można również kupić karabińczyki typu krab czy typu kielich. Te ostatnie wyposażone są w specjalne uchwyty, które umożliwiają zamocowanie w nich sznurka. Dzięki temu można tworzyć sznurkowe uchwyty do toreb.

Karabińczyki do toreb typu kopertówka zazwyczaj się niewielkie i uchylne. Nazywa się je karabińczykami typu agrafka. Karabińczyki do toreb, ale i smyczy, które umożliwiają obrót taśmy w uchwycie to tzw. krętki. Jak widać, rynek oferuje szeroki wybór karabińczyków różnego rodzaju i zastosowań. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, co spełni jego oczekiwania.

Zobacz na: https://agry.pl/index.php/nasza-produkcja/karabinczyki