Kosze na pieluchy niezastąpione przy małym dziecku

kosze na pampersy

Pieluchy to nieodłączny atrybut każdego nowo narodzonego dziecka. I tak będą one towarzyszyć dzieciom przynajmniej do drugiego lub nawet trzeciego roku życia. W końcu dzieci w różnych okresach swojego życia są w stanie zrozumieć, że bez tej pieluchy życie często jest lepsze. Wielu rodziców zwraca uwagę na to, że nie wyobrażają sobie wyprawki dla niemowlaka bez kosza na pieluchy. Warto bliżej przyjrzeć się temu gadżetowi, który cieszy się całkiem sporą popularnością.

Brzydkie zapachy z kosza na śmieci

No cóż, chyba wszyscy wiedzą, że zużyte pieluchy to nic przyjemnego. W szczególności, jeżeli chodzi o zapach. Na ogół zużyte pampersy lądują w koszu na śmieci, skąd…zaczyna ulatniać się nieprzyjemny zapach. Tym bardziej, jeżeli zmiesza się on z innymi odpadkami, jakie znajdą się w tym koszu.

Dlatego tak wielu rodziców woli zainwestować w osobny kosz na pampersy (zobacz), gdzie takie zużyte pieluchy będzie się umieszczać. Jego zadaniem będzie czasowe przechowywanie pieluch (do momentu wyniesienia ich do zbiorowego, osiedlowego śmietnika lub do wyniesienia przed posesję), skąd tak brzydki zapach nie będzie się ulatniał. Te osoby dorosłe, które już miały okazję przetestować ten patent przyznają, że brzydkie zapachy dzięki temu nie są tak mocno odczuwalne.

Kosze na pieluchy w domu i mieszkaniu

Oprócz tego, że do wyboru są modele na pieluchy jednorazowe, to w sklepach otrzymać można kosz na pieluchy wielorazowe. Która z tych opcji jest lepsza? Obydwie. Aczkolwiek, nie każdy z rodziców używa pieluch wielorazowych, bazując jednak na wygodnych jednorazówkach. Niezależnie od tego, warto zastanowić się nad tym, gdzie taki kosz ustawić.

Ten na pieluchy jednorazowe powinien znaleźć swoje miejsce koło przewijaka. Tak, aby mieć pewność, że zaraz po przebraniu pieluchy, zużytą będzie można od razu umieścić w koszu. Jeżeli koło przewijaka nie ma miejsca, to warto pomyśleć o najbliższej, wolnej przestrzeni. Ewentualnie można pomyśleć o tym, aby kosz umieścić koło zwykłego kosza na śmieci lub w innym, ustronnym miejscu. Kosz na pieluchy wielorazowe można umieścić obok zwykłego kosza na pranie lub blisko pralki.