Kolumbarium Śląsk – przykładowe realizacje

kolumbarium Śląsk realizacja

Wielu chętnych na kolumbarium w Żorach uważa, że tego typu budowla lepiej wygląda i jest bardziej praktyczna. Mowa tu dokładnie o tym, że pomniki stawiane na cmentarzach zajmują dużo miejsca i coraz częściej są wypierane przez alternatywne rozwiązania.  Kolumbarium o wiele lepiej wygląda, można też je wkomponować w krajobraz, na przykład otulić wysokimi różami, bluszczami, które bardziej pasują do wysokiego pomnika.

Kolumbarium – praktyczne i eleganckie

Kluczowe znaczenie ma też i to, że takie wyższe i większe kolumbarium będzie chyba zawsze ciekawiej się prezentować od standardowego nagrobka z szarego granitu. Bo przecież tego typu nagrobków nie brakuje na cmentarzach. I co najistotniejsze – decydując się na miejsce w ścianie na urny nie trzeba ponosić dużych kosztów związanych z zakupem pomnika.

Najprostsze kolumbarium jest tym wykonanym z szarego granitu, a pokrywy jego nisz są wykonanymi z czarnego i maja złote napisy. Opcja tego rodzaju wydaje się być standardem, ale wbrew pozorom jest to wyszukany rodzaj pomnika, bo niemal każdy stawia na nagrobek z krzyżem, czyli na opcję z szarego granitu, która jest nawet zbyt pospolitą, a takie kolumbarium w Żorach nawet w wersji najbardziej typowej nie jest widokiem częstym. Jednym słowem jest to opcja ciekawa dla ludzi, którzy z wielu względów nie chcą korzystać z tradycyjnych rozwiązań.

Kolumbaria z różnych materiałów

Najciekawszą opcją jeśli chodzi o  kolumbarium jest takie wykonane z rudego granitu lub z tego zielonego. Na cmentarzach spotyka się nagrobki z takiego rdzawego granitu, ale nawet to najtańsze kolumbarium z kilkoma niszami to już coś, bo ta kategoria pomnika to jedno z najbardziej imponujących wyróżnień na cmentarzu pełnym prostych i typowych nagrobków.

Jednym słowem jest to rozwiązani9e estetyczne i bardzo praktyczne jednocześnie. Kolumbarium nie jest typowym grobowcem i co najistotniejsze daje wiele unikatowych możliwości, których nie może dać ten prosty i tani pomnik z szarego granitu.

Kolumbarium Śląsk – zobacz przykładowe realizacje na: http://kolumbarium.pl/realizacje.html