E-hulajnogi Świdnica oferta

e hulajnogi Świdnica

Urządzenia te stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Stanowią duża konkurencję dla samochodów, ale przede wszystkim rowerów. E-hulajnogi, bo o nich mowa, są niewielkie, lekkie, ekologiczne i ekonomiczne, co czyni z nich znakomity środek transportu, szczególnie w sercach wielkich miast.

Jakie parametry opisują hulajnogę elektryczną.

E-hulajnoga jest opisywana przez co najmniej kilka parametrów technicznych. Wiele z nich, jak waga czy maksymalna prędkość, są bardzo oczywiste i nie trzeba ich nikomu tłumaczyć. Większy problem stanowią parametry elektryczne opisujące e-hulajnogi. Wiele osób nie zna się na takich sprawach i ma problem z oceną co jest ważne a co nie i za co warto zapłacić.

Moc maksymalna oraz moc znamionowa e-hulajnogi

Ważnymi aspektami przy wyborze e-hulajnogi jest jej dynamika oraz moc. Dynamika jest ważna podczas wyprzedzani, natomiast moc, jest kluczowym czynnikiem w przypadku nierównego, pagórkowatego terenu. E-hulajnoga Świdnica opisywana jest przez tzw. moc znamionową. Jest to moc, jaką silnik urządzenia może produkować w sposób ciągły, przez dłuższy czas. Informacja ta zawarta jej zazwyczaj w instrukcji obsługi. E-hulajnogi mogą dysponować silnikami o mocy znamionowej od 250W do nawet 1500W.

Moc maksymalna hulajnogi elektrycznej

Silnik elektryczny, którym zasilana jest e-hulajnoga, może pracować przez, krótki okres czasu powyżej swojej mocy znamionowej. O mocy maksymalnej jaką rozwijać może e-hulajnoga decyduje maksymalne natężenie prądu, jakie może przepłynąć przez sterownik zarządzający pracą hulajnogi. Maksymalna moc e-hulajnogi jest równa iloczynowi woltażu akumulatora i amperażu sterownika i może być nawet ponad 2 razy większa niż moc znamionowa.

Wpływ woltażu akumulatora na dynamikę jazdy e-hulajnogą

Dynamika e-hulajnogi zależy też od woltażu jej akumulatora. Woltaż akumulatora w jaki wyposażona jest e-hulajnoga, to mniej więcej odpowiednik pojemności silnika w aucie spalinowym. Nie od dziś wiadomo, że auto o większej pojemności silnika pozwala na bardziej dynamiczną i energiczną jazdę. Tak samo jest z hulajnogami. Najpopularniejsze hulajnogi mają woltaż od 36V do 72V.