Czy warto kupić odkurzacz wodny z separatorem

Odkurzacze wodne w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne. Ich skuteczność, dodatkowe funkcje, łatwość obsługi oraz wygoda przyczyniły się do niezwykłej popularności tego sprzętu. Na czym polega praca odkurzacza z filtrem wodnym? Jakie elementy wpływają na dobra i skuteczna prace tego rodzaju odkurzacza? Jakie zalety posiada odkurzacz wodny z separatorem?

Czym jest odkurzacz wodny z separatorem.

Odkurzacz wodny to urządzenie, które pobiera zabrudzenia pochodzące z zewnątrz oraz posiada filtr EPA zatrzymujący brud i kurz. Sprzęt ten posiada odpowiednio przygotowany pojemnik na wodę, który zastępuje standardowe worki do odkurzacza.

Większość odkurzaczy posiada również możliwość użytkowania na sucho, a więc zamontowania standardowego worka i korzystania z niego bez wody. Odkurzacze piorące można podzielić na kilka kategorii a wśród nich na szczególna uwagę zasługują:

  • odkurzacze piorące,
  • odkurzacze parowe.

Elementy odkurzacza wodnego.

Odkurzacz wodny posiada charakterystyczne dla siebie elementy dzięki, którym możliwa jest skuteczna i efektowna praca. Budowa odkurzacza z filtrem wodnym obejmuje:

  • port wejścia – otwór którym pobierany jest kurz i zabrudzenia,
  • zbiornik na wodę,
  • filtr wodny,
  • separator,
  • silnik,
  • wentylator,
  • port wyjścia.

Czym jest separator i do czego służy?

Odkurzacz wodny z separatorem umożliwia odpowiednią filtrację oraz oczyszczenie powietrza z kurzu. Separator to specjalnie zaprojektowany element, który wprawiony w ruch obrotowy, skutecznie oddziela kurz od powietrza. Dobry i trwały separator to bardzo ważna cześć urządzenia, która zapewnia skuteczna filtrację. Aby separator mógł dobrze działać, a jego pracy nie zakłócały zanieczyszczenia odkurzacz wodny z separatorem wyposażony jest również w szczotki czyszczące ten element.

Dzięki specjalnej budowie separatora, jak również bardzo szybkiemu obracaniu się go, pobierany kurz nie jest w stanie przecisnąć się dalej, a jedynymi cząsteczkami przedostającymi się na zewnątrz jest powietrze.

Odkurzacz wodny z separatorem skutecznie sprząta posadzki, wykładziny, dywany, materace, pościele, i inne. Obecność filtra wodnego pozwala również nawilżyć i przefiltrować powietrze w pomieszczenie.