Stoły glamour do stylowych wnętrz

Styl glamour w mieszkaniu

Planując aranżację wnętrza w stylu glamour, przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad ogólnym zarysem i mieć określony plan działania, ponieważ glamour nie akceptuje jakichkolwiek pomyłek. Jest to styl, który uwielbia przepych, luksus i elegancję, jednak powinny być one odpowiednio wyważone, by nie popaść w skrajność i wprowadzić do swojego wnętrza niepotrzebnego kiczu.

Taki efekt niestety bardzo łatwo osiągnąć poprzez nieumiejętne dobieranie dodatków. Jeśli nie czujemy się pewnie w urządzaniu wnętrz, warto skorzystać z porady profesjonalnego architekta wnętrz, który pomoże przebrnąć przez trudny proces aranżacji.

Stoły i meble w stylu glamour

Jak już wspomnieliśmy, glamour to luksus i niemalże pałacowy przepych, dlatego wszystkie meble powinny spełniać określone warunki. Pierwszym i najważniejszym jest jakość. Tu nie ma miejsca na kompromisy, ponieważ połączenie bogatych zdobień z wątpliwej jakości materiałami da efekt zgoła odmienny od zamierzonego.

Nasze wnętrze powinno zawsze odzwierciedlać charakter stylu, w jakim jest urządzone, ale powinno również być użyteczne i przyjazne domownikom. Jak w każdym innym stylu, tak i w stylu glamour pierwsze skrzypce zawsze grają stylowe meble, jak choćby właśnie stoły, gdyż jest to najdroższy zakup. Dodatki i pozostałe bibeloty to tylko wisienka na torcie, która pomoże dodać właściwego smaku.

Porządne meble w stylu glamour to zawsze doskonałe materiały użyte w procesie produkcji. Bogato zdobione, pikowane sofy, szklane i marmurowe blaty, kryształy, jedwab i szkło to najważniejsze detale, świadczące o stylu glamour. Stoły glamour to przeważnie okazałe meble, charakteryzujące się pięknymi szczegółami, ze szklanym lub kamiennym blatem…często z dodatkiem złoceń, przypominające bogaty, barokowy styl. Wszystko szalenie wysmakowane i gustowne.

Stoły w stylu glamour

Stoły glamour będą idealnie dopełniały jadalnię, czy kuchnię domu, dodając wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Glamour zobowiązuje do jak największej precyzji na etapie urządzania własnej przestrzeni, czyniąc ją niebanalną  przyciągającą wzrok naszych gości.