Trudne, ale potrzebne leczenie kanałowe w Krakowie

Leczenie zębów kanałowe

Słyszałeś kiedyś termin leczenie kanałowe Kraków? Na pewno. Jest to leczenie zęba, w którym znajduje się ropa i który zaczął psuć się od środka. Leczenie jest niezwykle nieprzyjemne, czasochłonne i bolesne. Podstawą rozpoczęcia całego leczenia jest wytrucie zęba, który już i tak nie funkcjonuje w prawidłowy sposób.

Antybiotyk do zęba

Zakładany jest do zęba specjalny antybiotyk, dzięki któremu można będzie go całkowicie wytruć. Następnie dentysta podejmie działania mające na celu dokładne oczyszczenie zęba i przywrócenie go do dawnej kondycji. Leczenie zęba metodą kanałową może potrwać nawet kilka tygodni. Dlatego też na pewno warto uzbroić się w cierpliwość i przygotować na częste wizyty w gabinecie stomatologicznym. Będziemy zadowoleni z tego, że udało się uratować zęba.

Wyrywanie zębów

Na pewno nikt nie chciałby usunąć ze swojej jamy ustnej chociaż jednego zęba. Dzięki temu, że możliwe jest leczenie kanałowe, na pewno taka sytuacja nie wydarzy się. Ząb będzie mógł zostać uratowany w wyjątkowo skuteczny sposób. Oczywiście leczenie kanałowe nie jest refundowane i trzeba będzie za nie zapłacić. Ale warto. W końcu nie ma nic gorszego jak usuwanie zębów z jamy ustnej. Dzięki temu, że zareagujemy odpowiednio wcześnie, można będzie cieszyć się z możliwości uratowania zębów.

Źródło: http://stomatologiatomaszewska.com/leczenie-kanalowe-endodoncja/