Przygotowania do badania tomografem komputerowym we Wrocławiu

Nie każdy o tym wie, ale do badania tomografem komputerowym należy się we właściwy sposób przygotować. Zostaniemy o tym poinformowani podczas zapisywania się na takie badanie. Otrzymamy karteczkę, na której będą wyszczególnione wszystkie zalecenia, jakie występują w zakresie przygotować do badania tomografem komputerowym. Dzięki temu, że je spełnimy, wynik badania będzie pod każdym względem miarodajny.

Na pewno uzyskamy wtedy efekty, o jakie nam chodzi, czyli dobry wynik badania, który pozwoli nas we właściwy sposób zdiagnozować. Przede wszystkim 4 godziny przed badaniem nie należy spożywać żadnego jedzenia, ani nic pić. Jest to niezwykle ważne, ponieważ każde jedzenie oraz picie może zakłócić przebieg podania. Kolejną kwestią jest to, aby nie odstawiać leków, które przyjmuje się na stałe. Ponadto, osoby, które cierpią na cukrzycę, powinny przyjąć odpowiednią zalecaną dawkę, tak jak to jest na co dzień. Dzięki temu tomograf Wrocław nie pokaże przekłamanego wyniku.

Jeżeli zapisaliśmy się na badanie ze środkiem kontrastowym, tak zwanym kontrastem, należy zastosować się do zalecenia polegającego na wypiciu 1,5 litra wody na 12 godzin przed badaniem, czyli dzień wcześniej. Dzięki temu, że zastosujemy się do tych wszystkich zaleceń, można będzie wykonać badanie w odpowiedni sposób, a wynik będzie faktycznie miarodajny pod każdym względem. Można będzie cieszyć się z tego, że badanie zostało wykonane we właściwy sposób, a wynik pokazuje aktualny stan naszego zdrowia. Pracownia tomografii cyfrowej zaprasza na badanie tomografem we Wrocławiu.