Przydatne artykuły do pieluch wielorazowych

artykuły do pieluch wielorazowych

Akcesoria pieluszkowe zostały stworzone po to, by ułatwić nam ekologiczne rozwiązanie jakim jest korzystanie z wielorazowych pieluch tetrowych. Pieluchy te są znane od bardzo dawna. Korzystały z nich nasze mamy i babcie.  Było to bardzo ekologiczne rozwiązanie, lecz- jak na tamte czasy- również mało wygodne. Bardzo często zdarzało się bowiem, że takie pieluszki się zsuwały, czy przeciekały. Na szczęście obecnie mamy na rynku dostępny ogromny wybór akcesoriów, które mają na celu ułatwienie nam korzystania z tego typu rozwiązań. Jakie akcesoria do pieluch wielorazowych mogą okazać się przydatne?

Możemy znaleźć klamerki, wkłady chłonne, czy otulacze. Wszystko to zostało stworzone przede wszystkim po to, by rodzice mogli świadomie zrezygnować z jednorazowych pieluch czy jednorazowych chusteczek na rzecz bardziej ekologicznych i naturalnych rozwiązań.

Dlaczego właściwie eliminować jednorazowe pieluchy i chusteczki?

Przede wszystkim są one stworzone ze sztucznych substancji. Takie pieluchy bardzo często nie nadają się do delikatnej skóry niemowląt, szczególnie do miejsc intymnych, które same w sobie są bardzo wrażliwe nawet u osób dorosłych. Niemowlęta, których rodzice korzystają z takich rozwiązań często mają reakcje alergiczne czy też oparzenia.

Tak samo rzecz ma się, jeśli chodzi o jednorazowe chusteczki. Bardzo często są one nawilżone silnymi detergentami i środkami zapachowymi, które nigdy nie powinny mieć kontaktu z miejscami intymnymi niemowląt. Jest to bardzo niebezpieczne dla ich  wrażliwej skóry.

Warto zatem z troski o własne dziecko, zrezygnować z nich na rzecz ekologicznych pieluch tetrowych. Są one stworzone z delikatnego materiału, który jest bezpieczny dla skóry dzieci. Z tego właśnie względu możemy dostać mnóstwo akcesoriów, które mają nam ułatwić korzystanie z tego rozwiązania. Jest to najlepsze rozwiązanie zarówno dla naszych pociech jak i dla środowiska.

Artykuły do pieluch wielorazowych – Ekologiczne podejście

Codziennie produkujemy tony plastiku, który zaśmieca naszą planetę. Wielorazowe pieluchy są świetnym rozwiązaniem i oprócz dbałości o zdrowie naszych dzieci, dbamy również o nasze środowisko.

Zobacz w sklepie: https://dziobak.com.pl/akcesoria-pieluszkowe