Kosmetyki do pielęgnacji włosów, które musisz mieć

Długie piękne włosy

Kosmetyki do włosów jakie możemy znaleźć w drogeriach kuszą nas swoimi opakowaniami i obietnicą puszystych i pięknych włosów. Nie wszystkie jednak będą nam konieczne do uzyskania pięknej fryzury. Zobacz, które produkty warto zakupić, a które nie będą konieczne.

Kosmetyki do włosów z wysokiej półki


Kosmetyki do włosów
, które warto mieć to na pewno wielozadaniowy szampon do włosów. Ważne, by miał w sobie dużo składników czynnych i nie zawierał SLS ani parabenów. Taki szampon pozwoli umyć włosy, ale również skórę głowy.

Możemy wybrać spośród wielu marek, jednak dobierajmy zawsze skład do naszego problemu – do włosów przetłuszczających się przyda się obecność skrzypu polnego, ale również zielonej herbaty oraz pokrzywy. Włosy suche wspomoże aloes oraz ekstrakty z roślin.

Nie bez znaczenia jest także obecność w szamponie takich składników jak kwas hialuronowy oraz keratyna, która odbuduje włosy, zwłaszcza jeśli często je prostujemy, czy farbujemy. Nawet najlepszy szampon może nie dać sobie rady, kiedy włosy są bardzo puszące się i zniszczone.

Pielęgnacja długich włosów

Warto dlatego mieć również preparaty do pielegnacji włosów już po ich umyciu. Można więc zakupić dobrą odżywkę do włosów. Pozwoli ona je uładzić i nawilżyć. Jeśli zniszczenia są duże warto raz w tygodniu zastosować maskę do włosów.

Dłużej nałożona na włosy niż odżywka sprawi, że więcej składników wchłonie się do struktury włosów i je naprawi. Maska powinna być dodatkowo podgrzana przez suszarkę, co sprawi, że lepiej się wchłonie. Można zainwestować również w uniwersalny i bardzo dobrze wchłaniający się olejek do włosów. Nakładamy go na same końcówki, co przeciwdziała ich rozdwajaniu się i puszeniu.

Olejek najlepiej by był naturalny np. arganowy albo z orzechów macadamia. Jeśli często prostujemy włosy albo w inny sposób je modelujemy z pomocą ciepłego powietrza, czy prostownicy, to warto kupić mgiełkę chroniącą włosy przed zbyt dużym ciepłem.

Zobacz preparaty do pielęgnacji włosów dostępne w  sklepie Trena.pl: https://trena.pl/161-pielegnacja