Karabinki ASG – bez zezwolenia.

Mając mnóstwo wolnego czasu często zastanawiamy się nad jakimś zajęciem ewentualnie interesującym hobby. Zbieranie znaczków, monet, czy też gra w szachy jakoś nie pasuje do naszego temperamentu. Sporty ekstremalne natomiast są dla nas zbyt „ekstremalne”. W takim wypadku warto zastanowić się nad niezwykle popularnym ostatnimi czasy airsoftem.

Co to takiego? Już wyjaśniamy.

Tym dziwnie brzmiącym i obcojęzycznym terminem określa się gry zespołowe wykorzystujące pneumatyczne repliki broni palnej strzelające plastikowymi kulkami. Zabawa ta z pozoru przypomina nieco paintball, jest jednak o wiele bardziej skomplikowana i wymaga więcej specjalistycznego sprzętu.

Repliki karabinów bez pozwolenia

Zacznijmy może od tego, co najbardziej istotne i zdecydowanie najciekawsze – replik prawdziwej broni. Określa się je terminem ASG, czyli Air Soft Gun. Pistolety czy karabiny ASG długie – bez zezwolenia kupić można w wielu sklepach internetowych. Pociski, czyli plastikowe kulki, są z nich wystrzeliwane przy udziale sprężonego powietrza. Nie osiągają one prędkości niebezpiecznych dla zdrowia i życia, więc egzemplarze takie nie wymagają pozwolenia.

Za mundurem panny sznurem

Airsoft to jednak nie tylko rozgrywki terenowe. Po pierwsze musimy odpowiednio wyglądać. Umundurowanie to podstawa. Niezbyt mile widziane są zwykłe spodnie moro i wojskowa kurtka. Filozofia tych gier zakłada bowiem większy realizm. Musimy włożyć trochę pracy i zainteresować się ubiorem formacji wojskowych oraz nawet ich historią.

Bardziej profesjonalne grupy wnikliwie studiują również taktyki wojskowe, by później stosować je scenariuszach podczas gier w terenie. Jak widzimy w tym pokrótce przedstawionym szkicu, hobby to z pozoru może wydawać się wymagające i pracochłonne. Zaręczamy jednak, że potrafi dostarczyć wiele satysfakcji.