Jak wybrać płytki ścienne

płytka na ścianę

Jeśli nie wiesz, jakie płytki ścienne wybrać, możesz skorzystać z poniższych rad. Znacznie ułatwią zakup. Dlatego możemy się nimi kierować, jeśli mamy jakieś wątpliwości. Wymarzone kafelki na ścianę można nie tylko kupić w salonach stacjonarnych, ale także w internetowych sklepach z płytkami.

Zazwyczaj, gdy wybieramy płytki do łazienki, czy kuchni mamy już jakieś wymarzone, które chcielibyśmy wykorzystać w swoim projekcie, Czasami mają naprawdę wyjątkowy lub niepowtarzalny akcent, a czasami są tak proste jak białe kafelki na ścianę. Tak czy inaczej, zdecydujmy się na wymarzone płytki i wykorzystajmy je jako punkt wyjścia dla innych płytek w łazience.

Płytki ścienne i ich łączenie

Biorąc pod uwagę swój pierwszy (konieczny) wybór jako punkt wyjścia, stosujmy go przy podejmowaniu decyzji, dotyczących innych płytek, które uwzględnimy w swoim projekcie. Jeśli naprawdę chcemy wybrać unikalny kolor lub wzór jako punkt centralny projektu, wybierzmy bardziej subtelne kolory przy pozostałych płytkach ceramicznych.

Jeśli jednak nasz pierwszy wybór dotyczy naprawdę jasne (np. białych) płytek, możemy dodać kolorowe płytki akcentujące lub nawet białe, mniejsze płytki ścienne, aby je zmienić i uatrakcyjnić. Zazwyczaj decydujemy się na kafelki podłogowe, kafelki ścienne do kabiny prysznicowej/wanny, a nawet wszystkich ścian w łazience i kafelki akcentujące, używane jako punkt centralny. To tylko wytyczna. Nie bójmy się trochę nagiąć zasady.

Nasza osobowość a płytki na ścianę

Do wyboru mamy naprawdę wiele pięknych kafelków, a łazienka jest idealnym miejscem, aby pokazać swoją osobowość i zaryzykować zabawnym kolorem lub wzorem. Jeśli jednak zamierzamy tak zrobić, trzymajmy się jednego stylu. Dzięki temu łazienka będzie ponadczasowa i zachęcała do korzystania. Ścienne płytki nie będą też konkurowały z pozostałymi elementami wyposażenia. Wiele rodzajów płytek może być drogich, ale jeśli mamy niewielką łazienkę, mogą być luksusowe.

Czyszczenie płytek na ścianie

Wiele osób nie lubi sprzątać. W szczególności nie lubią czyścić wanny i prysznica. Dlatego pamiętajmy, że płytki porcelanowe lub ceramiczne na ścianie są praktycznie bezobsługowe. Z kolei płytki, wykonane z kamienia naturalnego wymagają więcej konserwacji i czyszczenia. Mają tendencję do gromadzenia brudu i mogą mieć ponury wygląd. Jeśli więc zdecydujemy się na takie płytki, wybierzmy je na podłogę lub w innym mokrym miejscu. Wreszcie, płytki szklane są bardzo ładne. Są śliskie, dlatego połóżmy je na ścianach lub jako akcentujące.

Wielkość płytek ściennych

Duże płytki są zdecydowanie modne, jeśli chodzi o podłogę. Na ściany i w innym obszarze łazienki, możemy użyć mniejszych płytek. Jeśli mamy dzieci, możemy wybrać coś klasycznego, a jednocześnie lekkiego i przestronnego. Warto wybrać kafelki ścienne, które odbijają światło. Płytki możemy dopasować do pozostałych elementów w łazience. Możemy wybrać matowe lub błyszczące płytki ścienne. Wybór uzależniony jest od naszych potrzeb i gustu.

Zobacz płytki ścienne w sklepie internetowym Domino: www.domino-online.eu/plytki/plytka-scienna.html