Gdzie w Krakowie peeling kawitacyjny

Trądzik to schorzenie, które objawia się w wieku młodzieńczym. Pierwsze wypryski i zaskórniki to zmora większości nastolatków. Często zdarza się. że pozostają po nim ślady, przebarwienia. Niekiedy trądzik utrzymuje się też w dorosłym życiu. Jak odpowiednio zadbać o cerę, aby nie szpeciły jej blizny i przebarwienia?

Wizyta u dermatologa

Pierwszym krokiem w przypadku leczenia trądziku zawsze powinna być wizyta u dermatologa. Jedynie lekarz jest w stanie ocenić stan naszej skóry, jej kondycję i podjąć ewentualne leczenie w postaci leków doustnych i zewnętrznych. Wyprysków nie należy wyciskać, ponieważ przyczynia się to do powstawania blizn i przebarwień.

Wizyta u kosmetyczki

W przypadku lekkiej formy trądziku, wiele osób decyduje się na wizytę u kosmetyczki lub kosmetologa. To również dobre rozwiązanie. Podczas wizyty krosty na naszej twarzy są usuwane, a skóra złuszczana w celu regeneracji. Warto zwracać uwagę na stan higieniczny salonu, do którego się wybieramy. W przeciwnym wypadku może dojść do zakażenia bakteriami i stan naszej cery może się znacznie pogorszyć.

Peeling kawitacyjny a usuwanie przebarwień

Częstym przypadkiem jest pozostawanie blizn i przebarwień po trądziku. Czerwone lub brązowe plamy i nierównomierny koloryt cery to problem wielu osób. Na ratunek przychodzą nowoczesne zabiegi kosmetyczne takie jak stosowanie kwasów, mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny.

Zastosowanie kwasów ma na celu złuszczenie zrogowaciałego naskórka i rozjaśnienie przebarwień. Zabieg mikrodermabrazji polega na wyrównaniu kolorytu skóry i pozbycie się śladów po trądziku. Peeling kawitacyjny to zabieg, w którym przy pomocy specjalnego urządzenia działającego przy pomocy ultradźwięków, nasz naskórek jest złuszczany.

Po takim zabiegu często obserwujemy zaczerwienienie skóry – rozwiązaniem tego problemu może być nałożenie maseczki z alg, która działa kojąco i nawilżająco. Często łączy się metodę mikrodermabrazji lub peelingu kawitacyjnego ze stosowaniem kwasów. Zwiększa to skuteczność i efekt wykonanego zabiegu.

W mieście Kraków peeling kawitacyjny wykonasz w klinice Leaclinic (https://leaclinic.pl/peeling-kawitacyjny-krakow/)