Gdzie kupić laser diodowy do depilacji

Depilacja laserowa jest dziś coraz chętniej wybieranym zabiegiem kosmetycznym. W dzisiejszych czasach najczęściej używa się lasera diodowego, ponieważ posiada on o wiele więcej zalet w porównaniu do starszych urządzeń tego typu. Ogólnie rzecz ujmując, urządzenie laser diodowy jest zarówno szybsze, jak i bezpieczniejsze niż stary laser rubinowy i „lampa świetlna”.

Jak uzyskać najlepszy efekt depilacji laserowej?

Najlepszy efekt depilacji laserowej uzyskuje się zazwyczaj przy ciemnych włosach na jasnej skórze, ponieważ ciemny kolor pochłania więcej energii z lasera niż jasny kolor. Usuwanie owłosienia na skórze o ciemnej karnacji jest trudniejsze, ponieważ ciemniejsza skóra absorbuje więcej energii, a tym samym ryzyko poparzenia jest wyższe. Doświadczony kosmetolog lub dermatolog może jednak zapewnić bezpieczne wykonanie zabiegu, w tym przez dostosowanie czasu pulsu. Jeśli chcesz usunąć bardzo jasne lub siwe włosy, zazwyczaj nie uzyskasz tak dobrego efektu jak przy usuwaniu ciemnych włosów. Jasne i siwe włosy mają tendencję do szybszego odrostu.

Przed zabiegiem depilacji

Jeśli zażywasz jakieś leki, poinformuj o tym klinikę już podczas rezerwacji laserowego usuwania włosów. Zważywszy na fakt, iż skóra o ciemniejszej karnacji jest bardziej problematyczna w usuwaniu owłosienia niż jasna skóra, zaleca się powstrzymanie się od opalania na 1-2 miesięcy przed depilacją. Przez cztery tygodnie przed zabiegiem należy powstrzymać się od rozjaśniania włosów, które mają być usunięte, ponieważ ciemne włosy lepiej reagują na światło lasera niż włosy jasne. Włosy, które mają być usunięte przy pomocy urządzenia laser diodowy, powinny zostać ogolone dzień przed lub w dniu depilacji.

Jak działa laser diodowy

Światło z lasera diodowego przechodzi przez skórę i rozgrzewa pigment we włosach. Włosy rozprowadzają ciepło do mieszków włosowych. Gdy temperatura mieszka włosowego osiąga około 70 °C, korzeń włosa obumiera. Laser diodowy sprzęt ma wbudowany układy chłodzenia, którego zadaniem jest chłodzenie skóry bez jednoczesnego schłodzenia mieszka włosowego. Pacjent może odczuwać dyskomfort podczas usuwania zbędnego owłosienia. Odczucie bólu może różnić się w zależności od indywidualnego progu bólu danej osoby oraz miejsca, z którego owłosienie jest usuwane. Jeśli odczuwasz zabieg jako bardzo bolesny, możesz poprosić o znieczulenie skóry.

Po zabiegu depilacji

Można się spodziewać zaczerwienienia po zabiegu. Możliwe jest również wystąpienie pęcherzyków. Zwykle znikają same w ciągu dwóch dni, ale jeśli zostaną przebite, ich proces gojenia może zakończyć się powstaniem nieestetycznych blizn. Po zabiegu laser diodowy depilacja, leczona skóra powinna być chroniona przed działaniem promieni słonecznych, szczególnie podczas pierwszych 1-2 miesięcy. Opalanie po depilacji laserowej zwiększa ryzyko zmiany pigmentu i powstania przebarwień.

Laser diodowy do depilacji zobaczysz na: https://maxmedik.pl/diodowe/2271-laser-diodowy-medika.html