Czy można dobrać buty turystyczne przez internet?

Militarne buty turystyczne

Bezpieczeństwo zakupu butów w internecie

Bieganie i turystyka piesza są jednymi z najbardziej naturalnych i zdrowych form ćwiczeń. Dzięki rozmaitym innowacjom, takimi jak wypełnione freonem środkowe części podeszew i pompowane języki, możemy kupić świetne buty. Jeżeli jednak wybierzemy niewłaściwe obuwie, możemy skończymy leżąc na kanapie i lecząc kontuzje.

Jakie rozmiar buta

Nie będziemy się cieszyć szybkim spacerem lub bieganiem. Większość specjalistycznych sklepów sportowych i turystycznych zatrudnia kompetentny personel, który wskaże nam, jakie obuwie wybrać. Będą mieli podstawową wiedzę o stopach i specyficznych potrzebach klientów.

Przede wszystkim pamiętajmy, aby nie kupować butów wielozadaniowych. Obuwie turystyczne są sztywniejsze, a buty do biegania bardziej elastyczne i z dodatkową amortyzacją. Wtedy sobie poradzą z większym naciskiem. Jeżeli chodzimy i biegamy, powinniśmy kupić dwie pary butów.

Oczywiście, wszyscy mamy 10 palców u stóp i dwie pięty, ale poza tym stopy mają różne kształty. Dlatego musimy poznać dokładnie swoje stopy. Taka wiedza będzie kluczem do wyboru właściwej pary butów. Większość znanych marek oferuje teraz model odpowiedni dla każdego rodzaju stóp.

Reklamacja na buty przez internet

Należy także pamiętać o regularnym mierzeniu swojej stopy. To mit, że rozmiar stopy nie zmienia się u dorosłych. Zmienia się wraz z wiekiem, dlatego mierzmy je dwa razy w roku. W zależności od marki, rozmiary również się różnią. Dlatego musimy mierzyć buty taktyczne. Musimy zwrócić uwagę także na naszą wagę. Im jesteśmy ciężsi, tym większe będzie zużycie buta.

Brzmi i jest to logiczne. Kiedy weźmiemy pod uwagę, że nacisk każdego uderzenia nóg o powierzchnię jest równe pięciokrotnej masie ciała, nie jest zaskakujące to, że wszystkie te przebyte kilometry zniszczą nasze buty. Nie tylko szkolenie biegowe oddziałuje na nasze buty. Pogoda i utlenianie również odgrywają istotną rolę. Z biegiem czasu amortyzacja i stabilność będą słabsze, nawet jeśli nie będziemy używać systematycznie butów.

Stare buty

Podobnie jak jest to w przypadku opon samochodowych, materiały podeszew będą twardnieć i nie zapewnią nam już maksymalnego wsparcia. Bardzo ważna jest też technika biegania. Dynamiczna, lekka i szybka technika, polegająca na tym, że stopa nie styka się z podłożem, powoduje mniejszy nacisk na buty. Jeśli nie mamy jeszcze wypracowanej właściwej techniki, będziemy uderzać w ziemią całą swoją masą ciała. Wiąże się to z dodatkowym obciążeniem i zużyciem obuwia. Dlatego powinniśmy być świadomi swojej techniki biegania i szukać takiego modelu butów, które do niej pasują. Oceńmy zewnętrzną podeszwę butów, przetestujmy podeszwę środkową i sprawdźmy stabilność i sztywność przy skręcaniu.