Auschwitz-Birkenau Tour – wycieczka dla gości z zagranicy.

Wycieczki po Auschwitz trwają zwykle cały dzień, ponieważ zwiedzanie trwa 7-8 godzin. Powierzchnia obozu jest na tyle duża, że nie sposób zwiedzić go w krótszym czasie. Zresztą, nawet nie byłoby to możliwe. Po terenie obozu nie wolno biegać, należy zachować ciszę, spokój. W końcu jest to miejsce pamięci i miejsce, w którym zginęło ponad milion ludzi.

Gotowi na wycieczkę do Auschwitz

W internecie bez najmniejszego problemu znajdziemy oferty wycieczek, także dla gości zagranicznych. Przewodnicy mówią w kilku językach, więc nie powinno być problemu ze szczegółowym poznaniem historii tego miejsca. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać Auschwitz tours, czy też Auschwitz-Birkenau Tour.

Z pewnością wybierzemy idealna opcje dla siebie. Trzeba pamiętać, iż, należy przygotować się na całodniowe zwiedzanie tego miejsca, które wypełnione jest tragedią milionów ludzi, a także jest to miejsce historyczne, w którym najlepiej zobaczymy tragiczny przebieg II wojny światowej i konsekwencje dopuszczenia do władzy jednego, szalonego człowieka, czyli Hitlera.

Rządzą wcielenia w życie swoich idei o tym, że są ludzie i podludzie doprowadziła do masowych mordów odbywających się w komorach gazowych. Wymordowano w ten sposób ponad milion ludzi, w tym 90% Żydów.

Testowanie leków na więźniach

Mordowano wszystkich, mężczyzn, kobiety i dzieci. Nie było po tym względem żadnej selekcji. Ci, którzy nie zginęli w wyniku zagazowania, byli mordowani w wyniku nakładanych kar zupełnie za nic, lub w wyniku eksperymentów medycznych. Prowadzono tu na masową skalę eksperymenty na ludziach. Testowano leki, różne specyfiki niewiadomego pochodzenia, a także szereg innych środków, które wyniszczały organizm i powodowały rozwój wielu groźnych chorób.

Powodem śmierci wielu osób były także nieludzie warunki panujące w obozie. Ludzi tu przebywających dziesiątkowały liczne choroby wywołane brakiem higieny i normalnych warunków do życia. Ludzie umierali z głodu, przepracowania, a także z zimna. Obóz koncentracyjny nie był zupełnie przystosowany do mieszkania dla ludzi. Była to przestrzeń, w której nawet zwierzęta nie byłyby w stanie przetrwać. Zresztą ludzi traktowano tu gorzej niż zwierzęta.

Szczegóły oferty Auschwitz-Birkenau Tour można znaleźć na CracowVisit.